AKCE!! Při objednávce nad 3.000,- Kč vč. DPH doprava ZDARMA!! NEPLATÍ PRO NADROZMĚRNÉ ZÁSILKY!!

AOGAMI WARIKOMI - Higonokami (Blue steel)

Kód: 640-021 640-022 Zvolte variantu
Neohodnoceno
786 Kč 980 Kč od 786 Kč 650 Kč bez DPH 810 Kč bez DPH od 650 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Odeslání do 24 hodin
Odeslání do 24 hodin
pro všechny produkty skladem.
Sleva pro registrované
Sleva pro registrované
Kdykoliv 5% na vše !!
Bezkonkurenční ceny
Bezkonkurenční ceny
při výhodném poměru cena × výkon.
Doprava zdarma od 3000 Kč
Doprava zdarma
Pro objednávky od 3 000 Kč

Detailní popis produktu

Tradiční originální japonský nůž pro každodenní použití. Pokročilá řada se sendvičovou ocelí  - Blue steel "Warikomi". Vyrobeno v Japonsku.

čepel

Materiál čepele: AOGAMI WARIKOMI - Blue Steel (sendvičová ocel, tři vrstvy, 63HRC)

Materiál: Plná ocel

Tloušťka čepele: Asi 3.0 mm

Rukojeť: brass - mosazná

Made in Japan (Miki-City)

Kapesní nože Higonokami kované Mitsuo Nagao jsou neocenitelné. Nagao-san je pátý v řadě výrobců Higonokami a jako jediný smí své nože nazývat Higonokami. Tento nůž je vyroben z uhlíkové oceli a má tradiční špičku ve stylu kiritsuke.

Střední vrstva čepele je vyrobena z uhlíkové oceli. Má skvělé vlastnost maximální možné ostrosti, velmi snadné broušení na tradičních kamenech, ale také potřebuje péči a údržbě. Po použití osuště, vyhněte se skladování ve vlhkém prostředí a doporučujeme se občasnou konzervaci olejem.

Nůž se poprvé objevil v roce 1896 jako výsledek zápasů kovářů a kovodělníků v post-samurajském Japonsku po velké reformě země, kterou provedl císař Meiji na konci 19. století. Se zrušením třídy samurajů si pokles poptávky po meči vyžádal diverzifikaci na nástroje a nože. Kapesní nože se v Japonsku staly velmi úspěšnými a oblíbenými. Prodeje však klesaly poté, co byla v Japonsku v roce 1961 uzákoněna přísnější legislativa pro nože, po smrtelném bodnutí japonského politika Inejirō Asanuma o rok dříve.

Název „Higonokami“ je nyní ochrannou známkou spolku Miki Custom Knife Guild v Miki City poblíž Osaky a rozhoduje o tom, které značky lze s tímto jménem spojovat. Avšak pouze jeden výrobce páté generace KaneKoma (z jeho továrny Nagao Kanekoma v Miki) má legálně povoleno nazývat své nože výhradně „Higonokami“.[2] Ostatní nožíři tradičního stylu nebo modernizované verze Higonokami musí své produkty označovat jako „Higo“ nebo „styl Higonokami“.


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: